K zajištění správného fungování webu používáme cookies v souladu se Zásadami pro používání cookies na serveru AVÍZO.cz. Rozumím

Nápověda


Bišonek Alan

Cena: 1 000 Kč

Váleček Alan - Alan je 7letý čistokrevný bišonek. Před pár dny se nám ozvala jeho majitelka, že je v insolvenci a nemá peníze ani na vlastní jídlo a požádala nás, abychom Alanovi pomohli najít nový domov.

Alan je bohužel ukázka toho, že i přílišná láska a péče může zvířeti uškodit. Alan je zkrátka a jednoduše vyžraný!!!! Je to velký, chlupatý, vyžraný váleček!!! Majitelka mu vyvařovala maso s těstovinami a přilepšovala mu přitom lidským jídlem a mlskami, aby se měl pejsek dobře, však proč ne :-( Výsledkem je Alanova neuvěřitelná váha kolem 20 kilogramů!!! I když se to nezdá, i takto vypadá týraní zvířat! Navíc paní nedokázala dát Alanovi žádné hranice ani výchovu, je to hodný pes, ale bude potřebovat důsledné majitele.

Alanovi proto hledáme nový domov, kde bude mít nasazenou přísnou dietu a hodně pohybu. Je kastrovaný, očkovaný, čipovaný a odčervený.

Je přátelské povahy, nemá problém s ostatními psy ani s dětmi. Jako každý bišonek potřebuje pravidelnou péči o srst a stříhání.

Alan by byl ideální buď na zahradu s přístupem do tepla, je velmi společenský a vyhledává lidskou společnost, nebo do bytu s častými a dlouhými procházkami.

Momentálně má trošku problémy s hygienickými návyky, po jídle má tendence čůrat v bytě, to může být ovšem způsobeno jeho enormní vahou a po redukci předpokládáme zlepšení. Důsledný majitel tento zlozvyk odbourá celkem rychle.

Bohužel stále zůstává u své majitelky, protože nemáme kam jinam ho dát. Paní byla důrazně upozorněna, jak má psa krmit a kolik pohybu mu má dát, ale je to starší paní, která si neuvědomuje, že svou péčí zvířatům ubližuje, místo aby jim pomáhala, takže se obáváme, že Alanovo vyžírání bude pokračovat nadále. Proto je potřeba mu co nejrychleji najít nový domov, kde by na něj byli podstatně přísnější a zachránili mu tak život.

Alan se nachází v Opavě.
Adopční poplatek 1000,- Kč pro MS spolek na ochranu zvířat.
Pro adopční dotazník si pište na docasnapece@seznam.cz.
Kontakt Veronika 606 793 504. Více info na emailu docasnapece@seznam.ch a FB Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat.

Naposledy upraveno

Odeslat dotaz Telefon:606 793 504
Lokalita: Opava (746 01)

Všechny inzeráty uživatele

Fotografie:

Další podobné inzeráty: Bišonek Alan

Australský ovčák

Australský ovčák

Prodám čistokrevná štěňata Australský ovčák bez PP. Oba rodiče s PP, u nás k vid...

Pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes

Nabízím k prodeji štěně - pejska, který byl zamluven, ale neodebrán. Stáří 3,5 ...

TOPlist