PÁJA - Německý ovčák x kříženec - kastrovaná fena 9 let.

Fenka vhodná pro zkušené lidi, kteří mají rádi výzvy a nezaleknou se hodné, ale bojácné holky, která to neměla v životě lehké....

Bázlivá, lekavá, bez hygienických návyků, vše je pro ni nové, vše se učí, ale s trpělivým a laskavým přístupem to půjde, malé pokroky dělá od prvního dne. V důsledku zažité frustrace a nudy má tendence ničit, ale i to se dá odnaučit. Snášenlivá se psy i kočkami aj., děti zatím nevíme, ale malých se bude bát. Do bytu nebo dovnitř domu se zahradou, ideálně na pozici jedináčka nebo pokud k více zvířatům, tak s individuálním přístupem a velkou pozorností a péčí, na člověka si po tom všem dělá vazbu a vyžaduje jeho společnost a intenzivní lásku.

"Teta řikala, že bysme vám už neměly brnkat na city, ale já vám taky chtěla něco říct! Mam to všechno napsaný v očích, ale pro některý lidi potřebujem tetu jako tlumočníka, rozumíš. Představ si, že se narodíš jako malý sladký štěně a místo toho, aby z tebe byl někdo počůranej, mazlil tě, miloval a hrál si s tebou, ocitneš se hned na startu v pekle, kde na tobě nikomu nezáleží a nikdo tě nemá rád. Kde se místo péče a výchovy dočkáš jen hladu, bití a utrpení. Představ si to. Narodíš se, abys trpěl. Rok pomalu umíráš a pak konečně! Záchrana? Odvezou tě s ostatníma z toho hororu pryč a ty s nadějí natěšeně čekáš happy end. Nekoná se. Nekoná se ještě dlouhých 8 (slovy OSM) podělaných let! Do prdele s váma (to teta). Někteří zemřou, některé utratí a vás přeživší strčí do kotce městského útulku bez možnosti adopce, protože jste majetkem státu. Tahanice, soudy, pořád jen kotec bez venčení a roky plynou. Někteří z vás zemřou i tam. Stěhuješ se do dalšího kotce v jinym městě. Jen tak, protože to někdo řekl. A pak znova. Prostě jsi jako nepotřebná zbytečná věc, co vlastně nikomu nepatří, nikdo jí nechce, ale zároveň nikomu patřit nemůže, jen inventární číslo státu, no co. Celou dobu se ti nikdo nevěnuje, nikdo s tebou nepracuje, ale když se začnou ledy hýbat, označí tě za problémového, neumístitelného a s komplexem. Časem všichni co zbyli, najdou domovy. Až na jednoho. Na tebe. Je ti devět let a nic pěknýho ještě v životě nepřišlo. Představ si to. Jak ti je? A tak mi to tady teta píše z očí a hladí mě, že už to bude jenom dobrý, že už to konečně přišlo a já zapomínam mít staženej ocas a klepat se. Pořád na ní koukam, aby snad něco nezapomněla vyčíst, lezu jí na klín a cejtim velkou úlevu a bezpečí, zavíram oči opatrně, ale jako bych roky nespala. Teď už tomu konečně věřim. Pája"

Čipovaná, odčervená, bude přeočkovaná (prošlé) a kastrovaná.

K adopci na dotazník a adopční smlouvu.

info@zvirevtisni.org

www.zvirevtisni.org

Azyl Zvíře v tísni Praha-východ.

ID: 13550906 Naposledy upraveno 13.03.2018 v 15:46

.....
Praha 10 (102 00)

Odpovědět na inzerát

Home4Pets
Májová 54, 25241, Břežany II
www.Home4Pets.cz

Více informací o Home4Pets

Další podobné inzeráty: Německý ovčák

Štěňata NO.

Prodám štěňata NO s pp, barva vlkošedá (fenky). Otec: Aspar z Daskonu (BH, IPO ...

Cena: 6 000,-